Oddział Ginekologiczno – Położniczy z pododdziałem neonatologicznym

Lokalizacja : I piętro , budynek A

Kierownik oddziału:
dr n.med. Anna Paczkowska
Specjalista położnictwa i ginekologii
Pielęgniarka oddziałowa
lic.poł. Gramza Magdalena
Specjalista pielęgniarstwa położniczego i neonatologicznego.
Pielęgniarka koordynująca pododdziału neonatologii
Karwańska Magdalena

Telefony kontaktowe :

  • - Kierownik oddziału : 61 29 73 643
  • - Dyżurka położnych i oddziałowa : 61 29 73 629
  • - Dyżurka lekarska : 61 29 73 626
  • - Pododdział neonatologii : 61 29 73 628
  • - Sekretariat oddziału : 61 29 73 626
Oddział liczy 11 łóżek w części położniczej i 6 łóżek w części ginekologicznej. Dysponujemy blokiem porodowym z dwoma salami do porodów ( w tym ,jednym łóżkiem intensywnej opieki medycznej ) i salą do cięć cesarskich. W oddziale pracuje wykwalifikowany personel lekarsko – pielęgniarski. Świadczymy usługi medyczne w pełnym zakresie i staramy się świadczyć je na najwyższym poziomie , stosując nowoczesne metody diagnostyki i leczenia.
W oddziale położniczym przebywają pacjentki ciężarne , rodzące i położnice wraz z noworodkami. Oddział dysponuje salami chorych jedno i dwuosobowymi z pełnym węzłem sanitarnym Porody fizjologiczne mogą odbywać się w towarzystwie osoby towarzyszącej . Przy przyjęciu do porodu ustalamy z rodzącą plan porodu czyli jej oczekiwania w opiece nad nią i dzieckiem. W razie konieczności jesteśmy przygotowani , aby poród zakończyć zabiegowo drogami natury lub cięciem cesarskim. Po porodzie , nasz doświadczony personel dziela porad i wskazówek dotyczących karmienia i pielęgnacji noworodków . W oddziale położniczym prowadzimy diagnostykę i leczenie ciąż zagrożonych poronieniem i porodem przedwczesnym. Diagnozujemy i leczymy ciąże o przebiegu patologicznym ( ze współistniejącym nadciśnieniem tętniczym , cukrzyca , obrzękami , krwawieniami , infekcjami , itp.).W razie konieczności mamy możliwość konsultacji chirurgicznej , internistycznej , ortopedycznej , urologicznej i neurologicznej ,jak też wykonania pełnego panelu badań diagnostycznych. Ze względu na trójstopniowy charakter opieki perinatalnej , w razie konieczności możemy przekazać ciężarną do ośrodka o wyższej referencyjności.
W oddziale ginekologicznym prowadzimy diagnostykę schorzeń ginekologicznych w pełnym zakresie. Wykonujemy drobne zabiegi ginekologiczne ( biopsje – pobranie materiału do badania histopatologicznego ,elektrokonizację szyjki macicy , nacięcie torbieli , nacięcie torbieli , wycięcia narośli i brodawek , HSG i itp. ) . Przeprowadzamy również leczenie operacyjne patologii narządów płciowych ( mięśniaki macicy , nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych , torbiele i guzy przydatków , ciąże ekotopowe , itp. ). Stosujemy metody nowoczesne , małoinwazyjne ( laparoskopia , histeroskopia , resektoskopia ) ,jak też metody klasyczne , tradycyjne.
W każdym przypadku staramy się , aby nasze leczenie było jak najmniej obciążające dla pacjentek , aby szybko wracały one do zdrowia . W zakresie naszych szczególnych zainteresowań leżą zaburzenia funkcji dna macicy (obniżenie i wypadanie narządów płciowych oraz nieotrzymanie moczu ) . Dysponujemy możliwościami pełnej diagnostyki i nowoczesnego leczenia zachowawczego i operacyjnego tych schorzeń.
ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W ODDZIALE GINEKOLOGICZN0-POŁOŻNICZYM
Odwiedziny w oddziale odbywają się codziennie w godzinach 14,00 – 19,00 jedną pacjentkę może odwiedzać jedna osoba. Osoby towarzyszące w porodach rodzinnych mogą przebywać na terenie oddziału poza godzinami odwiedzin zgodnie z ustaleniami z personelem medycznym. Niemowlęta i dzieci w wieku przedszkolnym nie mogą być wprowadzane do oddziału ze względu na możliwość przeniesienia chorób wieku dziecięcego stanowiących bardzo poważne zagrożenie dla noworodków. Pacjentek nie mogą odwiedzać osoby dotknięte chorobą zakażną , wykazujące objawy infekcji wirusowej ( katar , grypa.. ), z widocznymi zmianami skórnymi , będące w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków psychotropowych.

Galeria zdjęć

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image