Dofinansowania Uni Europejskiej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Obornikach , ul. Szpitalna 2 64-600 Oborniki realizuje Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

pt: Zakup sprzętu medycznego dla oddziału paliatywnego oraz wyposażenia sali operacyjnej ortopedycznej z salą wybudzeń na bloku operacyjnym dla SP ZOZ w Obornikach”

w ramach :
  • Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020
  • Oś Priorytetowa 9 „ Infrastruktura dla kapitału ludzkiego „
  • Działanie 9.1.” Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia i społeczną „
  • Poddziałanie 9.1.1. „ Infrastruktura ochrony zdrowia „
Przedmiotem projektu jest zakup nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej dla tworzonego oddziału paliatywnego oraz sali operacyjnej ortopedycznej z salą wybudzeń na bloku operacyjnym tj.
Celem projektu: Jest poprawa dostępności infrastruktury zdrowotnej poprzez inwestycje w wyposażenie obiektu ochrony zdrowia w nowoczesny sprzęt, a także poprawa stanu zdrowia publicznego oraz ograniczenie społecznej nierówności w dostępie do usług medycznych wysokiej jakości.
Uruchomienie sali operacyjnej ortopedycznej z salą wybudzeń na bloku operacyjnym pozwoli na wykonywanie szerszej gamy innowacyjnych zabiegów , skrócenie czasu oczekiwania na diagnozę , leczenie oraz rehabilitację i rekonwalescencje.
Utworzenie oddziału paliatywnego pozwoli na zaspokojenie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa powiatu obornickiego , na terenie którego nie ma specjalistycznej opieki w tym zakresie . Utworzenie oddziału paliatywnego pozwoli na przesunięcie pacjentów z oddziału wewnętrznego , skróci czasu oczekiwania oraz zapewni pacjentom opiekę medyczną w odpowiednich warunkach do tego stworzonych.

Planowane efekty - w ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt medyczny sprzęt medyczny i aparatura,

1. sprzęt i aparatura dla oddziału paliatywnego :
    • łóżka elektryczne pielęgnacyjne z barierkami,
    • wózki do przewożenia chorych,
    • zintegrowany system do higieny ciała wraz z akcesoriami,
    • ssaki elektryczne
    • aparat Ekg
    • pompy infuzyjne
    • aparat do stymulacji naturalnego odruchu kaszlu
    • spirometr
    • płuczka - dezynfektor
    • macerator
    • Ogółem : 38 sztuk sprzętu.
  2. sprzęt na wyposażenie sali operacyjnej ortopedycznej z salą wybudzeń na bloku operacyjnym :
    • stół operacyjny z przystawką ortopedyczną,
    • aparat do znieczuleń + kardiomonitor,
    • pompy infuzyjna, urządzenie do ogrzewania pacjenta,
    • generator elektrochirurgiczny,
    • system do odsysania dymu,
    • wózek anestezjologiczny,
    • urządzenie do ogrzewania płynów infuzyjnych,
    • tor wizyjny artroskopia,
    • aparat RTG typu „C”,