Oddział Ginekologiczno – Położniczy z pododdziałem neonatologicznym

Lokalizacja : I piętro , budynek A

Kierownik oddziału:
lek. Med. Waldemar Szymański
Pielęgniarka oddziałowa
lic.poł. Gramza Magdalena
Specjalista pielęgniarstwa położniczego i neonatologicznego.
Pielęgniarka koordynująca pododdziału neonatologii
Karwańska Magdalena

Telefony kontaktowe :

  • - Kierownik oddziału : 61 29 73 643
  • - Dyżurka położnych i oddziałowa : 61 29 73 629
  • - Dyżurka lekarska : 61 29 73 626
  • - Pododdział neonatologii : 61 29 73 628
  • - Sekretariat oddziału : 61 29 73 626
Oddział liczy 11 łóżek w części położniczej i 6 łóżek w części ginekologicznej. Dysponujemy blokiem porodowym z dwoma salami do porodów ( w tym ,jednym łóżkiem intensywnej opieki medycznej ) i salą do cięć cesarskich. W oddziale pracuje wykwalifikowany personel lekarsko – pielęgniarski. Świadczymy usługi medyczne w pełnym zakresie i staramy się świadczyć je na najwyższym poziomie , stosując nowoczesne metody diagnostyki i leczenia.
W oddziale położniczym przebywają pacjentki ciężarne , rodzące i położnice wraz z noworodkami. Oddział dysponuje salami chorych jedno i dwuosobowymi z pełnym węzłem sanitarnym Porody fizjologiczne mogą odbywać się w towarzystwie osoby towarzyszącej . Przy przyjęciu do porodu ustalamy z rodzącą plan porodu czyli jej oczekiwania w opiece nad nią i dzieckiem. W razie konieczności jesteśmy przygotowani , aby poród zakończyć zabiegowo drogami natury lub cięciem cesarskim. Po porodzie , nasz doświadczony personel dziela porad i wskazówek dotyczących karmienia i pielęgnacji noworodków . W oddziale położniczym prowadzimy diagnostykę i leczenie ciąż zagrożonych poronieniem i porodem przedwczesnym. Diagnozujemy i leczymy ciąże o przebiegu patologicznym ( ze współistniejącym nadciśnieniem tętniczym , cukrzyca , obrzękami , krwawieniami , infekcjami , itp.).W razie konieczności mamy możliwość konsultacji chirurgicznej , internistycznej , ortopedycznej , urologicznej i neurologicznej ,jak też wykonania pełnego panelu badań diagnostycznych. Ze względu na trójstopniowy charakter opieki perinatalnej , w razie konieczności możemy przekazać ciężarną do ośrodka o wyższej referencyjności.
W oddziale ginekologicznym prowadzimy diagnostykę schorzeń ginekologicznych w pełnym zakresie. Wykonujemy drobne zabiegi ginekologiczne ( biopsje – pobranie materiału do badania histopatologicznego ,elektrokonizację szyjki macicy , nacięcie torbieli , nacięcie torbieli , wycięcia narośli i brodawek , HSG i itp. ) . Przeprowadzamy również leczenie operacyjne patologii narządów płciowych ( mięśniaki macicy , nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych , torbiele i guzy przydatków , ciąże ekotopowe , itp. ). Stosujemy metody nowoczesne , małoinwazyjne ( laparoskopia , histeroskopia , resektoskopia ) ,jak też metody klasyczne , tradycyjne.
W każdym przypadku staramy się , aby nasze leczenie było jak najmniej obciążające dla pacjentek , aby szybko wracały one do zdrowia . W zakresie naszych szczególnych zainteresowań leżą zaburzenia funkcji dna macicy (obniżenie i wypadanie narządów płciowych oraz nieotrzymanie moczu ) . Dysponujemy możliwościami pełnej diagnostyki i nowoczesnego leczenia zachowawczego i operacyjnego tych schorzeń.
ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W ODDZIALE GINEKOLOGICZN0-POŁOŻNICZYM
Osoby towarzyszące w porodach rodzinnych mogą przebywać na terenie oddziału poza godzinami odwiedzin zgodnie z ustaleniami z personelem medycznym. Niemowlęta i dzieci w wieku przedszkolnym nie mogą być wprowadzane do oddziału ze względu na możliwość przeniesienia chorób wieku dziecięcego stanowiących bardzo poważne zagrożenie dla noworodków. Pacjentek nie mogą odwiedzać osoby dotknięte chorobą zakażną , wykazujące objawy infekcji wirusowej ( katar , grypa.. ), z widocznymi zmianami skórnymi , będące w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków psychotropowych.

Galeria zdjęć

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image